Як працює тепловий насос

Як працює тепловий насос

Із метою економії енергії, а також максимально ефективного застосування природних ресурсів були створені теплові насоси MYCOND. Це високотехнологічне обладнання, яке може бути застосоване для опалення або охолодження різних за площею приміщень.

Теплові насоси (ТН) по-своєму унікальні, адже використовують у процесі роботи поновлювані джерела енергії – повітря, воду і тепло, накопичене в землі. Такі насоси стануть незамінними в районах, де до екологічних стандартів існують особливі вимоги, адже вони абсолютно не завдають шкоди навколишньому середовищу.

Переваги теплових насосів

В європейських країнах теплові насоси використовуються досить давно: перші моделі були випущені 30 років тому. Для українського ринку це опалювальне обладнання можна вважати інноваційним, яке швидко завойовує все більшу популярність своїми відмінними технічними характеристиками, зручністю експлуатації, винятковою ефективністю, екологічністю та комфортом. Схема теплового насоса влаштована так, що це обладнання ми можемо назвати дійсно унікальним.
Після установки такий опалювальний агрегат буде гарантовано працювати протягом приблизно двадцяти років. А витрачені на його монтаж кошти окупляться досить швидко.

Використовувати всі переваги теплових насосів можна як у житлових приміщеннях, так і на промислових площах. До того ж нерухомість із такою системою опалення можна продати дорожче.

Паливо тепловий насос не потребує, а це значить, що в повітря не будуть надходити шкідливі для здоров’я і атмосфери речовини. Для роботи він бере поновлювану енергію одного з природних джерел і, таким чином, здешевлює ьепло, що отримується для опалення, при цьому ККД теплового насоса може досягати 5!

Варто також зазначити універсальність такого обладнання, яке є сумісним із іншими сучасними системами опалення. Його можна встановлювати разом із системою «тепла підлога», а також із радіаторами і фанкойлами. Влітку теплові насоси забезпечать приміщення необхідною прохолодою, ефективно замінюючи кондиціонер.

Функціювання теплових насосів

Пристрій ТН має такий вигляд: для вироблення теплової енергії дістається тепло з навколишнього середовища і передається в опалювальне приміщення. Такий принцип діє не лише в теплу пору року, але навіть у студені зимові місяці, коли температура повітря на вулиці сягає -25 °С.

Приблизно 75% безкоштовної енергії для обігріву приміщень та ГВП дає сама природа, використовуючи поновлювані джерела енергії (тобто енергію, накопичену в повітрі, воді, ґрунті). Це дуже вигідно, тому що для досягнення 100% продуктивності обладнання для системи додатково буде потрібно всього лише 25% електроенергії.

Функціювання таких насосів часто порівнюють із холодильниками і в цьому є своя логіка, адже принцип роботи у них дуже схожий. Відмінність тільки в тому, що холодильник виробляє холод, відбираючи тепло з продуктів і з камери, і виводячи його назовні. Насос виробляє тепло, працюючи за тим же принципом. Але в ньому функцію холодильної камери, з якої він відбирає енергію, виконує навколишнє середовище. А конденсатор – це теплообмінник, який виділяє тепло, необхідне для нагрівання води в системі опалення.
Виходячи з усього вищезазначеного можна скласти наступну формулу роботи теплового насосу: насос бере тепло і енергію у джерела – передає його теплоносію – опалює приміщення і нагріває воду для побутових потреб.

Джерела тепла та енергії для теплових насосів

Теплові насоси, залежно від використовуваного в роботі поновлюваного джерела енергії, діляться на такі типи:
Тип «Вода – вода». Джерелом енергії є тепло грунтових вод. Цей вид насосів вважається найоптимальнішим для обігріву та забезпечення гарячою водою, але лише в тому випадку, якщо якість та обсяг грунтової води буде достатнім.

Тип «Розсіл – вода». Джерело енергії це низькопотенційне тепло грунту. Витягується воно через колектори або зонди протягом всього року. Принцип роботи теплових насосів «соляний розчин-вода». Сонце нагріває земну поверхню, тепло якої передається розсолу. Через прокладені у грунті горизонтальні колектори або ж вертикальні зонди розсіл доставляється в випарник. Там він віддає отримане тепло холодоагенту, істотно підвищуючи його температуру і перетворюючи на пар. Наступний етап – спіральний компресор. Саме в ньому відбувається стиснення пари і підвищення його температури, пара конденсується в теплообміннику конденсатора, а його теплова енергія передається теплоносію, Розсіл після віддачі тепла знову повертається в грунтовий колектор або ж у зонд, де процес відбору тепла починається заново.

Тип «Повітря – вода». Джерелом енергії виступає повітря, яке віддає своє низькопотенційне тепло навіть за мінусових температур.

Детальніше про типи теплових насосів читайте тут – “Які бувають теплові насоси”.

Теплові насоси ARCTIC HOME

Робочий діапазон температур: від -25 °С до + 40 °С.
Можливі два способи установки теплових насосів ARCTIС:
• Спліт має зовнішній і внутрішній блок, теплопродуктивність – від 11 до 120 кВт.
• Моноблок має один компактний зовнішній блок, продуктивність від 8.3 до 82.5 кВт.
Теплові насоси ARCTIC HOME підходять для будівель, які будуються або підлягають реконструкції. Застосовуються для обігріву разом із іншими сучасними системами опалення. Система модернізується шляхом підключення накопичувального водонагрівача. Для використання як кондиціонерів потрібна установка фанкойла.

Ефективність теплових насосів ARCTIC HOME ви можете легко перевірити Вашим власним досвідом!

Підберемо
тепловий насос
вже зараз