Установка теплового насосу

Установка теплового насосу

Теплові насоси будь-яких типів – це високотехнологічне обладнання, що перетворює безкоштовну низькопотенційну теплову енергію альтернативних джерел тепла на високопотенційне тепло, що передається на опалення приміщень. У цих пристроях енергія повітря, грунту, води багаторазово перетвориться і транспортується на наші будинки. Добір і монтаж теплового насосу – процес комплексний і вимагає ретельного передпроектного опрацювання і проведення техніко-економічного обґрунтування проєкту.

Загальні вимоги під час впровадження теплонасосних систем

Висока кваліфікація, сертифікація фахівців і досвід у виконанні проектних та монтажних робіт необхідні для проведення робіт у термін і з необхідною якістю.
Якщо розробники і монтажники належать до фахівців однієї компанії, відповідальність за кінцевий результат і успіх проекту забезпечені.

Потужність теплового насосу (ТН) повинна бути достатньою для покриття теплового навантаження будівлі. Для будинку з тепловтратами більше ніж 100 Вт/м2 необхідний тепловий насос мало не вдвічі більшої потужності, ніж при тепловтратах до 50 Вт/м2. Чим краще утеплено будівлю, чим нижча температура прямої лiнiї, тим менша номінальна потужність теплового насосу і менше його вартість. Кращі показники енергоефективності у низькотемпературних теплонасосних систем (температура теплоносія прямої лiнiї нижча ніж +55 °С).

Установка ТН – найбільш перспективна, економічно вигідна для впровадження система тепло/холодопостачання як для новобудов, так і для модернізації встановлених чинних систем опалення.

Найкращі показники коефіцієнта перетворення енергії у теплонасосів провідних брендів, із інверторними компресорами, енергоефективними вентиляторами і насосами, із сучасною автоматикою.

Чим вищий рівень і можливості автоматики керування, тим менше енергоспоживання і менші поточні витрати при експлуатації ТН.

Скільки коштує встановити тепловий насос

До вартості установки будь-якого теплового насосу належать вартість обладнання і вартість монтажних робіт.
Для знову споруджуваного будинку, розрахованого на індивідуальні системи опалення, необхідно ще заплатити за проект. Вартість проектних робіт по тепловим насосам залежить від складності обладнання, складності монтажних робіт, функційності ТН (робота на опалення і ГВП або на опалення/охолодження+ГВП).

Якщо порівняти вартість установки ТН повітря-вода і газового котла + системи кондиціювання для будинку в 150 м2, то сумарні витрати майже співставні.

Однак не можна й близько порівняти сумарні річні витрати на опалення і кондиціювання такого будинку у цих різних систем. Тільки за рахунок економії комунальних платежів встановлений ТН окупається за кілька (3-5) років.
Під час підрахунку витрат на запровадження теплового насоса повітря-вода, як найпопулярнішого для модернізації чинних систем теплопостачання, потрібно враховувати вартість теплового насос і монтажного оснащення, а також вартість робіт із інтеграції в існуючу гідравлічну та електричну схеми.

Варто зазначити, що установка грунтового або водяного теплового насоса обійдеться значно дорожче за рахунок вартості земляних робіт. Зате продуктивність такого обладнання більш висока і стабільна, такі теплові насоси повністю задовольняють всі потреби будинку в теплі – взимку, холоді – влітку, і в гарячій воді – круглий рік.

Підсумки

Установка теплового насосу в системах теплопостачання нових або вже побудованих будинках вимагає:

  • вибору режиму роботи обладнання (моновалентний, бівалентний);
  • визначення температури прямої лiнiї (35-85 °С);
  • вибору джерела тепла (грунт, вода або повітря) і типу ТН;
  • визначення потужності ТН;
  • визначення схеми установки (моноблок або спліт-система) або вироблення рішення для інтеграції в чинну опалювальну систему.

Як найбільш енергоефективне опалювальне обладнання, теплові насоси MYCOND є найбільш вигідним вибором із погляду економного споживання енергії і мінімальних поточних витрат на утримання цього обладнання.

Підберемо
тепловий насос
вже зараз