

Досить переплачувати за газ, коли можна отримати комфорт у будинку за допомогою теплового насосу Mycond із наполовину меншими витратами! Розглянемо, чому вибір теплового насоса Mycond особливо вигідний для впровадження у приватному будинку або квартирі.
Моделі Mycond Arctic Home – надійність, доступність та реальна економія
Перевагами теплових насосів «повітря-вода» серії Arctic Home британського бренду Mycond є не лише висока ефективність роботи на тепло/холод, але і доступна, орієнтована на українського споживача, ціна.
На ринку представлені два виконання повітряних теплових насосів Mycond: серія Arctic Home Basic і серія Arctic Home Smart. Обидві серії розраховані на потреби по теплу / холоду для приміщень площею від 70 до 320 м2 (потужність агрегатів по теплу від 5 до 20 кВт).
- Комплектація і функційність моделей серії Basic – оптимально необхідна. Це прості в постійному контролі й керуванні теплові насоси, з високоякісними комплектуючими і з повним набором функцій (опалення, охолодження та нагрівання води). Вони обладнані ефективними інверторними компресорами і надійною погодозалежною автоматикою, мають вбудований електронагрівач. Можуть керуватися зовнішнім програмованим термостатом і працювати з додатковим джерелом обігріву.
- Серія Arctic Home Smart має більш досконалу автоматику – інтелектуальну систему керування з сенсорним LCD-дисплеєм, можливістю програмування тижневого графіка роботи і з керуванням різнотемпературними опалювальними контурами. Найбільш економні режими обираються завдяки інверторному керуванню компресором зовнішнього блоку і його вентиляторами, а також вбудованим інверторним циркуляційним насосом. Крім цього такі моделі можуть налаштовуватися на роботу в нічному економному режимі або в режимі «відпустки», керуються підключенням резервного джерела тепла, мають погодозалежне керування та автопереналаштування зима/літо. Всі комплектуючі та автоматика найвищої якості від відомих виробників.
Всі теплові насоси Arctic Home розраховані на ефективну роботу в широкому діапазоні температур: навіть до -25 °С! Ідеальна економічність – у комплекті з системою теплих підлог або з фанкойлами.
Безліч реалізованих проектів підтверджують зростаючу популярність теплових насосів Mycond у нашій країні.
У чому виграє тепловий насос Mycond?
Порівняємо з газовим опаленням.
Теплові насоси Mycond | Сучасний газовий котел |
Повний комфорт цілий рік: найекономніше опалення/охолодження/ГВП | Влітку необхідне додаткове кондиціювання через кілька кондиціонерів, витратні опалення та нагрів води |
Економне програмоване опалення та кондиціювання в кожній кімнаті | Ручне налаштування межі нагріву за наявності термостатів на радіаторах або загальними налаштуваннями котла |
Економні режими під час сну, відпустки | Вимкнене опалення вночі або загроза замерзання системи за довгої відсутності людей |
Добовий і тижневий графік економної роботи опалення та охолодження | Обмежені можливості керування по теплу. Налаштування спліт-систем |
Віддалений контроль через інтернет | Відсутній віддалений контроль |
Керування додатковим котлом, сонячними колекторами або вбудованим електронагрівачем | Зв’язок з резервним джерелом неможливий |
Ефективне охолодження будь-яких кімнат через систему фанкойлів | Потрібні кілька спліт-систем у різних кімнатах, потребують додаткового обслуговування і капіталовкладення |
Екологічно безпечне обладнання, довговічне і електробезпечне | Вибухо- і пожежонебезпечне обладнання, необхідне технічне обслуговування і постійний нагляд |
Найнижчі експлуатаційні витрати | Витрати на опалення і ГВП вищі в кілька разів порівнянно з тепловим насосом |
Найнижча вартість нагріву води для побутових потреб або для басейну | Нагрівання води для басейну за допомогою газового котла економічно не вигідне |
Порівняльний аналіз експлуатаційних витрат
За статистикою економія платежів після впровадження теплового насоса становить у середньому до 75%!
Порівняємо розрахункові дані для систем опалення з тепловим насосом Arctic Home Smart MHCS 065 приватного будинку площею 250 м2, отримані на підставі передпроектних розрахунків. Теплопродуктивність 13,8…19 кВт, холодопродуктивність – 13,3 кВт.
Очевидна реальна багаторазова економія витрат, тому вигода та економічна доцільність впровадження повітряних теплових насосів MYCOND не вимагає доказів.


Програми стимулювання впровадження енергоефективних проектів
Вартість сучасного теплонасосного обладнання, як будь-яких систем на альтернативних джерелах енергії, досить висока, тому власники будинків і квартир шукають шляхи зниження витрат на покупку та установку такого обладнання.
Таку можливість надають програми пільгового кредитування, пропоновані вітчизняними банками: програма «Еко-Енергія» від Укргазбанку, «Теплі кредити» від “Ощадбанку” і “Приватбанку”.
Більш привабливі умови пропонує програма IQ Energy, що просувається ЄБРР для стимулювання впровадження енергоефективних технологій у комунальній сфері України. Величезним плюсом цієї програми є повернення до 35% вартості обладнання і послуг монтажу власникам приватних будинків або квартир. Тим самим розмір інвестицій на впровадження проекту скорочується на суму до 3 000 євро. При вартості теплового насоса Mycond від 2,3 до 6,9 тис. євро така компенсація більш ніж вигідна і знижує терміни окупності майже вдвічі. Програма працює як із приватними власниками осель, так і з ОСББ.
Як взяти участь у програмі IQ Energy?
Щоб стати учасником програми та отримати грант із запровадженого енергоефективного проекту потрібно зробити декілька кроків. Розглянемо це на прикладі установки теплового насоса для опалення приватного будинку.
- На сайті http://www.iqenergy.org.ua зайти в розділ КАТАЛОГ ТЕХНОЛОГІЙ і дібрати потрібну модель теплового насоса. Теплові насоси Mycond представлені в цьому каталозі як гідна довіри перевірена і високоякісна продукція. На сайті оформляється Сертифікат на обрану модель. Тут же на сайті, крім придбання обладнання, можна визначитися із сертифікованою монтажною організацією, яка якісно виконає установку і запуск обладнання. Визначається сума, необхідна на придбання теплового насоса, матеріалів і монтажних аксесуарів, а також вартість послуг із монтажу і пусконалагодження системи теплопостачання.
- Укладається договір на кредитування з одним із банків-партнерів програми IQ-Energy. Це може бути УкрСибБанк або Райффайзен Банк. Максимальний розмір кредитних коштів встановлює банк.
- Здійснюється купівля обраного обладнання та оплата послуг, якщо Договір на монтаж вже підготовлений із компанією-виконавцем. Всі операції з оплати і постачання устаткування та матеріалів супроводжуються оформленням супровідної документації.
- Всі договори і документи оформляються згідно з вимог, описаних у розділі «Правила та умови надання кредитів та грантів за програмами фінансування енергоефективності в житловому секторі України (Програма IQ energy)».
- Після поставки теплонасосного і супутнього устаткування можна приступати до монтажних робіт і пусконалагоження.
- Після цього паралельно можна пройти реєстрацію на сайті http://www.iqenergy.org.ua та подати заявку на грант.
- Після підтвердження банком-кредитором наявності та актуальності кредиту реєстрація учасника в Програмі завершується.
- На електронну адресу учасника Програми приходить запит на заповнення Заявки на отримання гранту. На цьому ж етапі відсилаються докази успішного завершення проекту: скани копій фінансових документів і актів виконаних монтажних робіт, фото з об’єкту, що відображають хід проведення робіт. Після відправлення всіх запитуваних даних очікується відповідь від представників Програми.
- Процес перевірки достовірності поданих Позичальником даних завершується твердженням гранту або відмовою в отриманні гранту. Грант виплачується Позичальнику в банку, який видавав кредит.
Розмір гранту за програмою IQ-Energy
Максимальна ставка компенсації для кредитів, отриманих після 11 липня 2017 року і по 10 вересня 2020 становить 35%, якщо задіяна хоч одна з проектних енергоефективних категорій (енергоефективна вентиляція, теплоізоляція будинку, нові вікна, альтернативні джерела енергії, енергоефективні котли тощо). Є різні варіанти щодо впровадження паралельно або послідовно декількох проектів для одного об’єкта, за участю одного або декількох позичальників, спільним проектом для кількох позичальників тощо. Є успішний досвід участі в програмі IQ-Energy цілих ОСББ, наприклад, у проектах із утеплення будинків.
Сума гранту для одного учасника програми IQ energy не перевищує 3 000 євро.
Для того, щоб отримати грант, необхідно виконати декілька умов:
- Проект енергоефективного опалення повинен фінансуватися одним із банків – партнерів Програми.
- Для комплектації проектів залучається сертифіковане обладнання та супутні матеріали з «Каталогу технологій».
- Термін виконання робіт і впровадження обладнання не повинен перевищувати 4 місяці з дня видачі кредиту.
- Повинні бути виконані заходи, обумовлені нормативними документами.
- Кредит повинен бути погашений у повному обсязі на момент подачі заявки на отримання компенсації – гранту.
- Всі перераховані умови перевіряються і підтверджуються технічною службою програми IQ-Energy.
Висновки
На кінець 2018 року вже понад 35 тисяч домогосподарств взяли участь у цій вигідних програм, понад 1,2 млрд. грн. вкладено в енергомодернізації житла. Програма IQ-Energy – це реальна можливість здійснити свою мрію і зробити свій будинок або квартиру максимально комфортними. Теплові насоси Mycond серій Arctic Home допоможуть забезпечити такий комфорт із мінімальними капіталовкладеннями та економними поточними витратами.